SATBİS PROJESİ KAPSAMINDA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ BAŞLADI

satbisDoğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sakarya Kültür Turizm ve Dijital Rehberlik Projesi Kapsamında gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri Sapanca, Yanık, Çatalkaya parkuru ile başladı.  Sakarya Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından organize edilen doğa yürüyüşlerine proje kapsamında Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi Coğrafya Bölümü, Sapanca Belediyesi, Serdivan Belediyesi ve Akyazı Belediyesi proje ortakları olarak destek vermektedir. Doğa yürüyüşlerine araç desteğini Sakarya Büyükşehir Belediyesi sağlarken, Sapanca Belediyesi Çatalkaya Parkuru’nun kumanya ihtiyacını karşılamıştır. Sağlık hizmetleri UMKE, rehberlik hizmetleri ise Mavi-Yeşil Sakarya Yürüyüş Grubu tarafından nitelikli bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Önümüzdeki 3 hafta boyunca devam edecek doğa yürüyüşleri parkurları; Akyazı Sultanpınarı Yaylası, Karasu Sahil Turu ve Acarlar Longozu, Geyve-Taraklı Kültür Turu şeklinde olacaktır. Başvurular her pazartesi www.satbis.org sitesinde yeniden açılacak olup, kontenjan dolduktan sonra başvuru süreci sonlandırılacaktır. Her parkur için ayrı başvuru gerekmektedir. Başvurusu onaylanan katılımcılar mail adreslerine gönderilecek risk kabul belgelerini onaylayıp Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Sakarya Üniversitesi Coğrafya Bölümü SATBİS temsilcilerine teslim ettikten sonra katılım kartlarını teslim alabilirler. Özellikle üniversite öğrencilerinin Sakarya’nın önemli turistik destinasyonlarını tanıması için yapılan bu etkinlikler tüm Sakarya halkının katılımına açıktır.

 

dsc_0011dsc_0013dsc_0015dsc_0026dsc_0058dsc_0078

Sitemizde yazılan köşe yazılarından yazarı sorumludur. Herhangi bir istek ve şikayet için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş