SATBİS KARASU GEZİSİ

dsc_0381Sakarya Kültür Turizm Dijital Rehberlik ve Bilgi Sistemi Sakarya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılmasına öncülük etmeye devam ediyor. Yürütücülüğünü Sakarya Valiliği’nin yaptığı MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) destekli SATBİS projesi kapsamında 3. gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri ve gezilerin bu sefer ki hedefi Karasu oldu. Ulaşım Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı otobüsler sayesinde gerçekleşti. Acarlar Longozu ile başlayan gezi önce Yeni Mahalle (Sakarya Nehrinin Karadeniz ile buluştuğu yer) sonra da Karasu Sahil olmak üzere devam etti. Karasu Belediyesi’nce görevlendirilen yetkililerin rehberliği eşliğinde gerçekleştirilen gezinin son durağı ise Maden Deresi oldu. Hafif yağmur ve soğuğa rağmen oldukça keyifli geçen geziden katılımcılar oldukça memnun kaldıklarını ve Karasu’nun doğal güzelliklerini  çok beğendiklerini ifade ettiler.

karasu-belediye-baskani“İspiroğlu’ndan Destek”

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “İçeriğine bakıldığında çok güzel ve başarılı bir proje. Yerli ve yabancı turistlere hatta ilimize dışardan gelen ve buraya yerleşen vatandaşlarımız için faydalı bir proje. Her hafta bir İlçenin doğal ve kültürel gezisini yapıp yöreyle ilgili bilgiler toplayan bu gurup bu hafta İlçemiz Karasu’yu ziyaret ettiler. Elimizden geldiğince İlçemizi tanıttık. Bu konuda desteklerimizi her zaman vereceğimizi önemle bildiririm” dedi.

 

 

 

 

dsc_0389dsc_0414karasu-merkezyenimahalle
karasu-kiyi
karasu-merkez-toplu

Sitemizde yazılan köşe yazılarından yazarı sorumludur. Herhangi bir istek ve şikayet için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş