SAKLI GÖL- ŞEHİR İÇİNDE HUZURLU BİR MEKAN

Saklı Göl, yeni yerleşim merkezinde Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yolu üzerinde (giderken) gizli bir cennet gibi. Şehrin stresinden uzaklaşmak için güzel bir alternatif.  Yemyeşil ağaçlar altında, küçük ama şirin bir göl kıyısında (suni göl) dinlenmek ve huzur arayanlar için ideal bir mekan.

540 dönüm arazi içerisine kurulan tesislerde bir restoran ve bir de cafe bulunmaktadır. Ayrıca piknikçiler için özel olarak hazırlanmış bölümlerde kendi ızgaralarını yapmak için her türlü teknik altyapı hazırlanmış. Çardak şeklinde hazırlanan bu bölümlerde ızgara tesisatının yanında masa ve sandelyeler de bulunmaktadır.

DSC_0004İster birkaç saat süren bir kaçamak için isterse bir günlük piknik organizasyonları için hem ideal hem de yakın mekan arayanlara  duyurulur. Tesislerin olduğu kısmın karşı kıyısında hafta sonları balık tutan ve piknik yapanlara rastlamak mümkün.

Orman içerisinde yer alan masalarda çay ve kitap keyfi de, kitap kurtları için ideal. Eylül 2013’ün son hafta sonunu değerlendirmek için bir kaç saatliğine gittiğimizde kalabalık bir grubun kitap keyfine de şahit olduk. Hafta sonu olmasına rağmen sakin ve huzurlu bir ortamı oluyor genelde.

Korucuk, Camili ve Karaman’dan 5-10 dakikada, şehir merkezinden ise 15-20 dakikada ulaşılabililir.  Kendi özel araçları ile gelenler için otoparkı mevcuttur. Otobüslerle gelecekler açısından şehir merkezinden kalkan Korucuk otobüsleri hemen önünden geçmektedir. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrasında Saklı Göl’e ulaşmanız mümkün.

Yazı güncelleme: 04.10.2013

Sitemizde yazılan köşe yazılarından yazarı sorumludur. Herhangi bir istek ve şikayet için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş