SATBİS PROJESİ TANITIM TOPLANTISI SAÜ’DE GERÇEKLEŞTİ

Sakarya Kültür Turizm Dijital Rehberlik ve Bilgi Sistemi (SATBİS) projesinin tanıtım toplantısı Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımı  ile gerçekleşen tanıtım toplantısında Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’ın bilgi teknolojilerinin, projelerin ve üniversitelerin önemine dikkat çeken konuşmasında  sonra Vali Yardımcısı Akın YILMAZ turizmde tanıtım önemine vurgu yaptı. SATBİS projesi koordinatörü Bünyamin GÖL projenin gelişim safhaları ile ilgi bilgi verirken, projenin SAÜ koordinatörü, SAÜ Coğrafya bölümü öğretim üyesi  Yrd. Doç. Dr. Muhammet KAÇMAZ ise turizm ve turizmin bir sistem tarafından yönetilmesinin önemine dikkat çekti. 

satbis tanıtım toplant ısıDoğu Marmara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Kültür ve Turizm Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında desteklenen SATBİS projesi ile Sakarya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtımının yapılması ile ilgili faaliyetlerle birlikte Sakarya ilinde turizm ile ilgili tüm verilerin Coğrafi Bilgi Sistemleri ile bir sistem içerisinde değerlendirilip karar vericiler için bir karar destek sistemi olması hedeflenmektedir. Yürütücülüğünü Sakarya Valiliğinin yaptığı SATBİS projesine Sakarya Üniversitesi, Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Serdivan Belediyesi, Sapanca Belediyesi ve Akyazı Belediyesi katkı yapmaktadır.

Sitemizde yazılan köşe yazılarından yazarı sorumludur. Herhangi bir istek ve şikayet için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş