ZİRVE PİKNİK, SERDİVAN, BEŞEVLER

zirve piknikBu hafta uzun zamandır duyduğumuz lakin gitme fırsatı bulamadığımız bir mekanı test edelim dedik. Serdivan, Kazımpaşa, Beşevler güzergahını takip ettiğinizde Beşevler’de bu mekana ulaşabilirsiniz. Beşevler TRT’de Ana Ocağı adlı yarışma programının da çekildiği yer.
Adı Zirve ama Beşevler’de tam zirvede değil bu mekan,  zirveyi çıktıktan sonra biraz aşağıya iniyorsunuz. Biz tam sıcakların en fazla olduğu gün ve saatlerde adı Zirve olduğu için rahatlama hevesi ile de gittiğimiz için bu konuda biraz hüsrana uğradık açıkçası. Neyse ki saat 5-6’dan sonra hava serinledi ve esmeye başladı da biraz rahatladık ve mekanın keyfini çıkarmaya başladık.

zirve piknik1Mekanın Artıları; 

Etleri kesinlikle kaliteli ve lezzetli. Sırf bu lezzetleri tatmak için gidilir. Özellikle servisleri ürünleri soğutmayacak şekilde.

Personel iyi ve güleryüzlü idi. Bu konuda sıkıntı yaşamadık.  Fiyatlar makul hatta iyi de denilebilir. Aynı zamanda üretici oldukları için bir avantaj tabi bu durum.

zirve piknik2Mini bir hayvanat bahçeleri var, keçi, horoz hatta deve kuşlarının da olduğu. Çocuklu aileler için oldukça önemli.

Güzel salıncakları var büyüklerin de keyifle kullanabileceği.

Biz yapmadık ama aynı zamanda poşetle bahçeden sebze toplayanlar da vardı. Bu da bir artı olarak ifade edilebilir. Bahçeden eliyle ürün toplamak isteyenlere için.

Mekanın eksisi olarak söyleyebilecek şeylerden ziyade ortamın biraz daha güzelleştirilebileceği ifade edilebilir. Güzel bir çocuk parkı koyulabilir, kale ve basket potaları ile çocukların oyun oynayacağı alanlar geliştirilebilir. Bazı oturma alanları bize basık geldi, özellikle sıcak saatlerde sıkıntılı olabiliyor o yüzden daha ferah mekanlar da oluşturulabilir. Geniş bir alan ağaçlandırma çalışması ile yeni alanlar oluşturulabilir.

Sonuç olarak özellikle et kalitesi ve lezzeti açısından kesinlikle tavsiye edilebilecek bir mekan Zirve Piknik. Dostlara tavsiyemizle….

Fotoğraflar ve daha detaylı bilgi için…

http://www.zirvepiknik.com/

 

Sitemizde yazılan köşe yazılarından yazarı sorumludur. Herhangi bir istek ve şikayet için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş