Sakarya Üniversitesi Türkiye için Kolları Sıvadı!

iletisimSakarya Üniversitesi Rektörlüğü ve İletişim Fakültesi’nin işbirliğiyle başlatılan “I Love Turkey Because …” Projesi ile Türkiye’de ve dünyada Türkiye algısı yenilenerek güçlendirilmeye çalışılacaktır. Proje kapsamında 2 Kasımda yabancı uyruklu öğrencilere iletişim ve kültür resepsiyonu yapılacak, gelecekte ise projenin devamı olarak kısa film yarışması,  uluslararası kongreler düzenlenmesi planlanmaktadır

I Love Turkey Because  projesi Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı tarafından başlatılmış olup amacı yurt dışında Türkiye algısını iyileştirmek ve geliştirmek olarak belirlenmiştir.

isman

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı  Aytekin İşman proje hakkında şunları söyledi;

‘Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje destekçilerimizin başında Sakarya Üniversitesi’nde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler gelmektedir. Sakarya Üniversitesi olarak  yabancı uyruklu öğrencilerle yaptığımız röportajlar ve çekimler sayesinde yabancı basında farkındalık yaratılmasını amaçlıyoruz. I love Turkey Because projesi sayesinde yabancı uyruklu öğrencilerimizle biraraya gelerek bir bütünlük oluşturmak ve Türkiye’yi seviyorum Çünkü.. ile başlayan sebeplerimizi birleştirmek istiyoruz. Bu proje sayesinde yabancı medyada ve yurtdışında yaşayan insanların gözünde var olan Türkiye algısının büyük oranda geliştirileceği düşüncesindeyiz. Nitekim bu amaca ulaşmak için en etkili iletişim mecralarını tercih ediyoruz. Bunlardan biri sosyal medya. Sosyal medyada bilgi akışı ve paylaşımı saniyeler içinde binlerce insana ulaştığı için bu projenin sosyal medya ayağına büyük önem veriyoruz. Binlerce insana ulaşmamız için bunu bir fırsat olarak görüyoruz. Bu doğrultuda sosyal medyada büyük desteğe ihtiyacımızın olduğunu söylememiz gerekir. Destekçilerimizin sosyal medya hesaplarımıza ulaşıp sloganımızla bize destek vermelerini bekliyoruz.’

Ayrıca konuyla ilgili açıklama yapan İşman, kendilerine destek veren herkese  teşekkür ettiğini ve Yabancı uyruklu tüm öğrencileri 2 Kasımda Uluslararası İletişim ve Kültür Resepsiyonu’na beklediklerini ekledi.

I love Turkey Because projesinin sosyal medya hesapları ise şu şekilde:

Twitter: @LoveofTR

İnstagram: @loveoftr

Facebook Sayfası: Iloveturkeybecause

Youtube Kanalı: I LOVE TURKEY BECAUSE

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı  Aytekin İşman, Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapanların #IloveTurkeyBecause hashtagini kullanarak paylaşım yapılacak sosyal mecraya göre kullanıcı adlarının etiketlenmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Sitemizde yazılan köşe yazılarından yazarı sorumludur. Herhangi bir istek ve şikayet için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş