PİNOKYO 18 OCAK’TA SAKARYA’DA

Tiyatro Mie Pinokyo 18 Ocak Pazartesi günü AFA Kültür Merkezi’nde “Pinokyo” adlı müzikal oyun sergilenecektir. 10.30 ve 13.30 olmak üzere iki seans olarak sergilenecek oyun anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerine uygundur. Tiyatro Mie tarafından sergilenecek oyunun bilet fiyatları 8 TL.  Çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirmek ve çocuklarınıza tiyatro sevgisi kazandırmak istiyorsanız bu fırsat KAÇMAZ.

Oyun hakkında bilgi verecek olursak, Salim Dörtcan tarafından oyunlaştırılan ve yine Salim Dörtcan’ın yönettiği bu oyunun müzikleri Tuğrul Aray’a ait olup, kostümler Mie Tasarım Group tarafından hazırlanmıştır.

Oyunun konusu ise kısaca şu şekilde;

Gepetto iyi bir kuklacıdır. Bir gün kukla yaparken kuklanın konuştuğunu fark eder.

Bu olaya çok şaşırır ve sevinçle ona Pinokyo adını verir. Pinokyo komiklikler yapar insanlar gibi konuşur, dans eder. Pinokyo, bir gün diğer çocuklar gibi olmak ister ve Gepetto’yu dinlemez sorumluluklarını yerine getirmez, bahaneler bulur. Gerçeği söylemediği zaman burnu uzar…

Yolda iyi kalpli periyle tanışırlar. Peri onu kötü kalpli Tilki ve Kedi’den korur, eve dönmesi için yardım eder. Ancak, kötü kalpli Tilki ve Kedi Gepetto’ya tuzaklar kurarlar.

Gepetto kurtulacak mı? Pinokyo gerçek insan olabilecek mi? Bunları hep birlikte öğreneceğiz.

Sitemizde yazılan köşe yazılarından yazarı sorumludur. Herhangi bir istek ve şikayet için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş